Prije desetak dana u maslinik Obiteljskog gospodarstva Ante Šišaka stigla je grupa od dvadesetak belgijskih poljoprivrednika, u organizaciji jedne turističke agencije. Belgijanci, mahom stariji ljudi, htjeli su se na jednom manjem obiteljskom gospodarstvu upoznati sa svim fazama i poslovima koje treba obaviti da bi se dobilo maslinovo ulje. Bili su vrlo znatiželjni, sve ih je zanimalo, na kraju su naravno i probali ulje, ali s namjerom da se upoznaju ne s velikim plantažama i velikim proizvođačima, nego upravo s ovakvim malim ili manjim maslinarima. Očigledno je dakle da je naš kraj koji nema velikih nasada, zanimljiv mnogima s ove druge strane: kako proizvesti manje količine, ali u kontroliranim uvjetima i što je moguće prirodnije. Još jedan dokaz da maslinarstvo ima perpektivu!





















