DVD je sinoć u lijepoj ugodnoj ljetnoj atmosferi proslavio rođendan. Bio je to 37. po broju, rekli ni puno, ali bogme niti malo. Rođendan je vezan uz Ivanju, Ivanjdan, 24. lipnja, ne slučajno, a obilježava se tradicionalnim svitnjakom. Tako je bilo i sinoć. Skupile se cijele Dubravice, od najmlađih pa do nas malo manje mladih. Bilo je i susjednih DVD-a, posebno brojni bili su naši susjedi Rupljani, vidio sam i majicu DVD Pirovac, vjerojatno je bilo i drugih. Bilo je zabave za sve. Najmlađi su se vježbali u gašenju malim šmrkovima, a Doris im je dovela i maskiranog zabavljača. Bilo je natjecanja u utrci u vrećama, za stolovima su se stariji zabavljali šijavicom. Bilo je naravno kao i uvijek glazbe uživo, jela i pića za sve. Zapalio se i svitnjak pa se preskakalo. Prednost da bude prvi i da ga otvori dobio je naš gradonačelnik Antonijo Brjković. Oteglo se to kao što i priliči, bura je donosila lagano osvježenje, ali djelotvorniji je u rashlađivanju čini se bio šank. Slavlje je ovoga puta skratila utakmice koja je započela u 1 sat. Skupili su se mnogi od osnivača DVD-a, mahom Ivani koji danas slave imendan i zbog kojih se rođendani obilježavaju svitnjakom u predvečerje sv. Ivana Krstitelja. U tom klubu 1989., kao što mi reče Ivica Šišak (Nediljkov ili Mića) bilo ih je čak devetorica. Osim njega bili su: Ive Šišak – Ćika, Ive Laća – Borgo, Ive Banić – Bane, Ive Banić – Ubojiti, Ivica Banić (Snježan), Ivica Grozdanić – Ivkov, Ive Grozdanić – Ićan i Ive Laća – Biber.
Pa sretan imendan svim Ivanima i Ivanama (i izvedenicama od tih imena), a naravno i našem vrijednom DVD-u!


























